Hakkımızda

Anasayfa / Hakkımızda

HAKKIMIZDA


İstanbul Sanayi Odası Sanayide Dijital Dönüşüm Ofisi (İSO DİJİTAL) olarak, sanayicilerimizi yerli teknoloji iş ortaklarımızla geleceğe hazırlıyoruz. Akıllı üretim ve dijital dönüşüm teknolojileri ile dünyada tüm üretim dinamiklerinin yeniden şekillendiği bir dönemde, İstanbul Sanayi Odası üyelerinin dijitalleşme yol haritasını çıkararak sanayinin rekabet gücünü artırıyor ve ülke ekonomisine daha fazla değer yaratılması noktasında destek veriyoruz.

Bu proje, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın 2018 yılı Yenilikçilik Mali Destek Programı kapsamında başlatılmış olup İstanbul Sanayi Odası tarafından sürdürülmektedir. Akıllı üretim teknolojilerinde çalışacak insan kaynağı yetiştirerek bu alanda sanayicilerimizin altyapısını güçlendiriyoruz. Dijital dönüşüm uygulamalarında hizmet verebilecek yerli teknoloji iş ortaklarını destekleyerek İstanbul’un bu alanda sadece teknolojiyi kullanan değil, teknoloji üreten konumuna da yükselmesine de katkı sağlıyoruz.

İSO DİJİTAL kapsamında dijital dönüşüm alanında eğitim, danışmanlık ve eşleştirme destekleri sunarak sanayicilerimizi desteklemeye devam ediyoruz.

“İSO Dijital kapsamında Strateji, İnovasyon, İnsan Kaynakları / Kültür, Operasyon, Müşteri, Teknoloji ve Veri olmak üzere 7 dikey – 30 yatay parametrede 172 soruluk bir değerlendirme yapılarak firmaların Dijital Dönüşüm Olgunluk Analizi çıkartılarak mevcut durumu ortaya konmakta ve 2 yıllık Yol Haritası çalışması yapılmaktadır. Böylece firmalarımızın Dijital Dönüşüm çalışmalarına destek verilmektedir.”